İş hayatında yer almak-Hale Çiğdem,Kişisel Welness Koçu

0

“İŞ HAYATINDA YER ALMAK…”

İşini Severek Yapanlar

2009 yılında hayatıma dahil olan doğru beslenme tercihleri, bana ve sevdiklerime aldırmış olduğu sonuçlardan sonra 4 yıldır hayatımda iş olarak yer almaktadır. Şuan evimin yakınında şirin bir beslenme ofisinden insanların hayatlarına dokunma fırsatı buluyorum.

Benim için iş hayatı üçe ayrılıyor;

1.si başkalarına bağlı olarak çalışanlar (işçi, çalışan)

2.si kendi işinin bağımlısı olanlar (işveren, patron)

3.sü ise kendi işinin patronu olanlar.

Aslında birinci kısımda bulunduğum zamanlar oldu, mühendislik bürosunda büro elemanı, matbaada grafikerlik ve ÖSYM de optik okuma görevlerinde yer aldım. Ve benim için bu işler zamanımı başkalarına satmaktı.

İkinci kısımda bulunamadım çünkü herhangi bir sermayemiz yahut aileden gelen bir ticari faaliyetimiz yoktu. Kaldı ki bu kısım aslında çok ilgimi çeken kısım olmadı çünkü kendi işinin bağımlısı olanlar, çok iyi gelirler elde etmesine rağmen  gününün uyanık geçen çoğu vaktinde sahip olduğu işin esiri olabiliyorlar.

Üçüncü kısım ise şuan tamda yer aldığım kısım aslında ve ben şuan  kendimi buraya ait hissediyorum. Bu kısım, kendi işinin patronu olmak tabiri caizse. İşimi  ev hanımlığımdan, eşime, aileme ve sevdiklerime ayırdığım vakitlerden feragat etmeden severek yapıyorum. Buradaki en önemli kısım SEVEREK yapmak.
Bizim işimizde yani Kişisel Welness Koçluğu hizmetinde; başlangıçta amaç gelir elde etmek, hayatını idame ettirmek veya çok iyi gelirler elde ederek özgür olmayı sağlamak olsa da ; bir yerden sonra tatmin edici unsur,insanların sonuç aldıktan sonra memnuniyetlerini görmek ve daha çok insanın yaşantısına dokunmak oldu.

Her işte olduğu gibi başarıyı elde etmek için; hayaller olmalı ve bu hayallere ulaşacak hedefler, hedefleri gerçekleştirecek bir hareket planı. Hareket planına da sabır ve disiplinli bir çalışma ile sadık kalmalı.

Ben şuan hem sağlık hem varlık işi yapıyorum. Çok sevdiğim bir söz var ki ‘ya sevdiğin işi yap yada yaptığın işi sev’. Yaptığım işi, bir bayan olarak iş hayatında yer almayı seviyorum sanırım bu da işim aşım aşkım diyebilenlerden olmamı sağlayan en önemli unsur.

 

 

 

 

Paylaş

Yazar Hakkında

Yorum Yazın