İş hayatında yer almak-Elif Özkan,Proje Uzmanı-Şehir Plancısı

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +
1 / 1

 

Elif Özkan
Kültür ve Turizm Bakanlığı,Şehir Plancısı-Proje Uzmanı

“İŞ HAYATINDA YER ALMAK…”

Bir kadın olarak yaklaşık 20 yıldır iş hayatının içinde olmaktan çok mutluyum. Yoğun bir iş temposu içinde zorluklarla karşılaşdıysam da hiçbir zaman vazgeçmedim.  Kadınların iş hayatında bulunmalarını kendi ayakları üzerinde durmaları bakımından çok önemsiyorum. Kendi özgürlükleri ve her konuda daha fazla söz sahibi olmaları için çalışma hayatının içine girmeliler.

Bizlerin sadece iş kadını olarak bir titri yok tabii. Bir taraftan annelik, bir taraftan ev hanımlığı gibi birçok rolü de yükleniyoruz. Ben şehir plancısı olarak başladığım iş hayatıma proje uzmanı olarak devam ediyorum. Çok farklı konularda projeler hazırlıyor  ve uyguluyorum. Sivil toplum kuruluşlarında gönüllü olarak çalışıyor ve sosyal sorumluluk projeleri içinde yer alıyorum. Aynı zamanda bloggerım.

Ama kendimde ve çevremde gördüğüm kadarıyla biz kadınlar birçok işi bir arada yapabilecek yetiyle donatılmışız. Her ne kadar zorlukları da olsa, çok yorulsak da çalışmak ve üretmek benim önceliklerim arasında ilk sıralarda yeralmaktadır. Bizler ne kadar çok çalışıp üretirsek hem başarılı oluruz hemde kadın haklarımızdan söz edebiliriz.

1 / 1
Paylaş

Yazar Hakkında

Yorum Yazın